Kde kúpiť svoju prvú korytnačku?

Mláďa korytnačky v rukách

V súčasnosti majú začínajúci chovatelia oproti minulosti výhodu. Kým pred rokmi si musel chovateľ zháňať pracne všetky informácie v rôznych odborných publikáciách v knižniciach, dnes je s rozvojom internetu všetko jednoduchšie. Platí to aj o samotnom nákupe zvierat.

V minulosti boli chovatelia odkázaní na obchody so zvieratami, chovateľské burzy alebo riadkovú inzerciu v dennej tlači. S rozvojom informačných technológií sa nákup a predaj zvierat zjednodušil, aj z pohodlia domova sa môžu prostredníctvom internetu skontaktovať s inými chovateľmi, vymieňať si spolu informácie, alebo sa dohodnúť na kúpe, či predaji.

Jedným z miest, ktoré umožňuje kontakt záujemcu s chovateľom je aj inzertný portál zvierat – zooburza.eu. Okrem kategórie zameranej na suchozemské a vodné korytnačky tu možno nájsť aj hady, jaštery a potreby pre teraristiku. Na svoje si prídu nielen chovatelia plazov, ale psov, mačiek, koní, vtáctva, hlodavcov, bezstavovcov, exotických, či hospodárskych zvierat a pestovatelia rastlín. Súčasťou portálu je aj diskusné fórum pre chovateľov, kde si môžu vymieňať skúsenosti s chovom. Kladenie dotazov na fórum je podmienené bezplatnou registráciou.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 6 Priemer: 4]
Posledné komentáre
  1. chovatel
  2. Daniela

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *